«Կրտսեր Ալիևը չի վճարել Մոսկվայի մարզում շքեղ առանձնատան հարկերը»․ #Lenta.ru
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի որդին՝ 27-ամյա Հեյդար Ալիևը, չի վճարել Մոսկվայի մարզի Բարվիխա քաղաքում գտնվող առանձնատան հարկերը։
Ըստ աղբյուրի՝ անշարժ գույքը գտնվում է «Մայենդորֆյան այգիներ» էլիտար ամառանոցային գյուղում։ Նրա մակերեսը կազմում է 1,6 հազար քառակուսի մետր, մոտավոր արժեքը՝ 35 միլիոն դոլար կամ 2,7 միլիարդ ռուբլի։
Հաղորդվում է, որ Ադրբեջանի ղեկավարի ժառանգորդը ՌԴ Դաշնային հարկային ծառայությանը պարտք է գրեթե մեկ միլիոն ռուբլի։
Մոսկվայի մարզի ԴԱՀ աշխատակիցներն արդեն մի քանի անգամ դիմել են դատարան և ստացել գանձման կարգադրություն։