Թուրքիայի Չեշմե հանգստավայրում հրդեհ է բռնկվել
Անտառային խոշոր հրդեհ է բռնկվել Էգեյան ծովի ափին գտնվող Թուրքիայի Չեշմե հանգստավայրում, կրակը հասել է տներ, երեք գյուղերի բնակիչներ արդեն տարհանվել են, հաղորդել է NTV-ն։
Հրդեհը բռնկվել է Իլդիր շրջանի գյուղատնտեսական դաշտերում, ուժեղ քամու պատճառով կրակը տարածվել է անտառում։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ տարհանվել են Իլդիր, Գերմիյան և Նոհութալան գյուղերի բնակիչները», - հաղորդել է հեռուստաալիքը։
Գյուղատնտեսության և անտառտնտեսության նախարար Իբրահիմ Յումաքլին հայտարարել էր, որ հրշեջներին հաջողվել էր մարել Իզմիր նահանգի Մենդերես և Սեֆերիհիսար շրջաններում բռնկված հրդեհները օրեր անց։
Ավելի վաղ անտառային հրդեհներ էին սկսվել նաև Թուրքիայի արևմուտքում գտնվող Բուրսա և Քոջաելի նահանգներում։