«ԱՄՆ-ն տարիներ շարունակ եղել է Ադրբեջանի հավատարիմ գործընկերն էներգետիկ ոլորտում»․ Ալիևը շնորհավորել է Թրամփին
Ուրբաթ, 04 հուլիսի, 2025 թ., 12:16
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնել է APA-ն։
«Մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև բարեկամական հարաբերություններին և գործընկերությանը։ Մեր սերտ գործընկերության առանձնահատկություններից մեկը միջազգային խաղաղության և անվտանգության ամրապնդման, ահաբեկչության և դրա տարբեր դրսևորումների դեմ պայքարի, էներգետիկ անվտանգության ոլորտում և մի շարք այլ կարևոր ոլորտներում ակտիվ և արդյունավետ համագործակցությունն է»,- ասել է Ալիևը՝ նշելով, որ ԱՄՆ-ն տարիներ շարունակ եղել է Ադրբեջանի հավատարիմ գործընկերը էներգետիկ ոլորտում։