«Ազատագրված տարածքներում ապրում, աշխատում և սովորում է ավելի քան 50 հազար մարդ»․ Ալիևը՝ Արցախում
Այն հողերի վրա, որոնք Հայաստանը վեր է ածել ավերակների, Ադրբեջանն այժմ կառուցում է նոր քաղաքներ և գյուղեր։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ օկուպացված Ստեփանակերտում ընթացող Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովում։
««Մեծ վերադարձի» ծրագիրն իրականացվում է։ Մինչ օրս մենք արդեն ապահովել ենք նախկին ներքին տեղահանվածների վերադարձը 16 քաղաքներ և գյուղեր։ Ազատագրված տարածքներում ներկայումս ապրում, աշխատում և սովորում է ավելի քան 50 հազար մարդ»,- ասել է Ալիևը։