Երկուշաբթի, 07 հուլիսի, 2025 թ., 00:35
Թեքսասի Քեր շրջանում տեղի ունեցած ուժեղ ջրհեղեղի հետևանքով զոհվել է առնվազն 67 մարդ, այդ թվում՝ 21 երեխա, հայտնել է շրջանի շերիֆը: Հարյուրավոր փրկարարներ դեռևս որոնում են անհետ կորած մարդկանց, այդ թվում՝ ամառային ճամբարում գտնվող 12 աղջիկների:
Մինչ այժմ 850 մարդ փրկվել կամ տարհանվել է անվնաս, իսկ 8-ը վիրավորվել են, շաբաթ երեկոյան մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Քեր շրջանի շերիֆ Լարի Լիտան:
Մի քանի շրջաններում հայտարարվել է արտակարգ դրություն, շատ ճանապարհներ ավերվել են, իսկ հեռախոսագծերը՝ կտրվել:
Ազգային օդերևութաբանական ծառայությունը (NWS) նաև ջրհեղեղի մասին նախազգուշացում է տվել Թեքսասի հարավ-կենտրոնական մասում գտնվող Քոմալ շրջանին: