Կիևում Ուկրաինայի ԱԾ գնդապետ է սպանվել
Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության գնդապետ է սպանվել Կիևում, Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է Գերագույն ռադայի պատգամավոր Ալեքսեյ Գոնչարենկոն։
«Տեղեկություններ կան, որ սպանվածը Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության գնդապետ է», - գրել է նա։
Ուկրաինացի բլոգեր Անատոլի Շարիյի տեղեկությամբ՝ սպանվածը Իվան Վորոնիչն է։ SHOT-ի տվյալներով՝ նա մասնակցել է Ռուսաստանի տարածքում դիվերսիաների նախապատրաստմանը և զբաղեցնում էր Կենտրոնական անվտանգության ծառայության 16-րդ վարչության 1-ին վարչության ավագ օպերատիվ սպայի պաշտոնը։
Հաղորդվում է, որ անհայտ անձը, առանց դիմակի, կրակոցներ է արձակել Անվտանգության ծառայության աշխատակցի ուղղությամբ։ Տեղական լրատվամիջոցների տվյալներով՝ արձակվել է առնվազն հինգ փամփուշտ։