Իսրայելը Գազայում զինյալների խումբ և թունել է ոչնչացրել
Իսրայելական զորքերը Գազայի հատվածի հարավային Խան Յունիս քաղաքի տարածքում ոչնչացրել են զինված արմատականների մի խումբ և մոտ 1 կմ երկարությամբ թունել։ Այս մասին հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը։
«188-րդ զրահատանկային բրիգադը գործում է Գազայի հատվածի Խան Յունիս շրջանում։ Զորքերը, գործելով Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի հետ համատեղ, ոչնչացրել են իրենց մոտեցող և սպառնալիք հանդիսացող զինված ահաբեկչական խմբին։ Բացի այդ, զորքերը Խան Յունիսում հայտնաբերել և ոչնչացրել են մոտ 1 կմ երկարությամբ թունել», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Իսրայելական բանակը «շարունակում է ռազմական գործողություններ իրականացնել Գազայի հատվածում ահաբեկչական կազմակերպությունների դեմ՝ պաշտպանելով Իսրայել պետության քաղաքացիական բնակչությանը», - հայտնել է գերատեսչությունը։