Իսրայելի հարվածել է Լիբանանին, «Հեզբոլլահի» անդամ է սպանվել
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը նոր ճշգրիտ հարված են հասցրել հարավային Լիբանանին, հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը։
Ըստ բանակի տարածած հայտարարության՝ հարվածը հասցվել է Էլ-Խիյամ քաղաքի ծայրամասում։ Հարձակման թիրախը եղել է շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպության ռազմական թևի անդամներից մեկը։ Հարվածի արդյունքում զինվորականը ոչնչացվել է։
Բանակը չի նշել սպանված արմատականի անունը, սակայն նշել է, որ նա գործել է «Հեզբոլլահ» խմբավորման հակատանկային ստորաբաժանման շարքերում։
Ավելի վաղ «Հեզբոլլահ» շարժումը հայտարարել էր, որ պատրաստ է հակահարված տալ Իսրայելի և ԱՄՆ-ի ագրեսիային, եթե նրանք հարձակվեն Լիբանանի վրա: