«Պուտինը Թրամփին հայտնել է, որ պատրաստվում է ակտիվացնել հարձակումն Ուկրաինայում»․ #Axios
Ըստ Axios-ի՝ Թրամփի հետ զրույցում Պուտինը խոստացել է երկու ամսվա ընթացքում գրավել նոր տարածքներ՝ մինչև Ուկրաինայի այն շրջանների վարչական սահմանները, որտեղ Ռուսաստանը դիրքեր ունի։
Թրամփն այս մանրամասներով կիսվել է Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնի հետ՝ ասելով, որ «նա (Պուտինը) ուզում է ամեն ինչ գրավել»։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ հենց այս զրույցից հետո է Թրամփը սկսել է քննադատել Պուտինին և համաձայնել է ավելացնել Ուկրաինային մատակարարվող զենքի ծավալն ու տեսականին։
«Մենք նրանց (ուկրաինացիներին) կուղարկենք Patriot-ներ, որոնք նրանց խիստ անհրաժեշտ են, քանի որ Պուտինն իսկապես շատերին է զարմացրել։ Նա գեղեցիկ խոսում է, իսկ երեկոյան բոլորին ռմբակոծում է։ Այնպես որ, այստեղ մի փոքր խնդիր կա, և դա ինձ դուր չի գալիս», - ասել է Թրամփը։