Ուկրաինան ՌԴ-ին առաջարկել է հաջորդ շաբաթ բանակցություններ անցկացնել
Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին՝ Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ումերովի հետ հանդիպումից հետո։
Նրա խոսքով՝ փոխանակումների վերաբերյալ երկխոսությունը շարունակվում է, և Ստամբուլում նախորդ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի են կոչվում։ Այժմ աշխատանքներ են տարվում հաջորդ փոխանակման ուղղությամբ։
Զելենսկու խոսքով՝ «բանակցային դինամիկան պետք է ամրապնդվի», և Ռուսաստանը պետք է «դադարի որոշումներ կայացնելուց խուսափելուց»։
«Եվ անհրաժեշտ է առաջնորդների մակարդակով հանդիպում՝ իսկապես կայուն խաղաղություն ապահովելու համար։ Ուկրաինան պատրաստ է նման հանդիպման», - ասել է Ուկրաինայի նախագահը։