Իսրայելը ռմբակոծում է Սիրիան
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը կեսօրին ավիահարվածներ են հասցրել Հոմս նահանգի կենտրոնական մասում գտնվող սիրիական ռազմական պահեստներին, հաղորդում է «Ալ Մայադին» հեռուստաալիքը։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ իսրայելական ինքնաթիռները հարձակվել են Շինշար շրջանի վրա, որը գտնվում է նահանգի մայրաքաղաք Հոմս քաղաքից մոտավորապես 100կմ հարավ-արևելք։ Հարձակման հետևանքների մասին տեղեկություններ դեռևս չեն տրամադրվել։
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը նախկինում զգուշացրել էր, որ հարձակումները կշարունակվեն, եթե Սիրիայի կառավարական ուժերը չլքեն Աս-Սուվեյդա քաղաքը և հարակից տարածքները, որտեղ ապրում են դրուզները։