Թաիլանդական F-16 կործանիչը հարվածել է Կամբոջայի թիրախներին
Թաիլանդական F-16 կործանիչները հարվածում են Կամբոջայի թիրախներին, լարվածությունն աճում է, հաղորդում է Reuters-ը։
Վերջին շաբաթներին սահմանի երկայնքով ստեղծված լարվածությունը վերածվել է բախումների, որոնց հետևանքով արդեն զոհվել է առնվազն երկու քաղաքացիական անձ։
Թաիլանդի զինվորականների տվյալներով՝ վիճելի տարածքի մոտակայքում մարտական պատրաստության մեջ գտնվող վեց F-16 կործանիչներից մեկը կրակ է բացել Կամբոջայում գտնվող ռազմական օբյեկտի վրա՝ ոչնչացնելով այն։ Երկու երկրներն էլ միմյանց մեղադրում են հինգշաբթի առավոտյան հակամարտությունը սկսելու համար։