«Որոշակի պահի Ադրբեջանն ու ՀՀ-ն նախընտրեցին ուղղակի երկխոսությունը, մենք հարգում ենք այդ ընտրությունը»․ Զախարովա
Հինգշաբթի, 24 հուլիսի, 2025 թ., 14:06
ՌԴ-ն շահագրգռված է կայուն, անվտանգ, խաղաղ և բարգավաճ Հարավային Կովկասով և դրան հասնելու անհրաժեշտ պայմաններից մեկը Բաքվի և Երևանի՝ երկար սպասված հաշտեցումն է։ Այս մասին հայտարարել է ԴՌ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ հիշեցնելով, որ ՌԴ-ն շատ բան է արել նպաստելու հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը։
«Որոշակի պահի Ադրբեջանն ու Հայաստանը նախընտրեցին ուղղակի երկխոսություն, և մենք հարգում ենք այդ ընտրությունը»,- նշել է Զախարովան՝ շեշտելով, որ Ռուսաստանը պատրաստ է նախկինի պես աջակցություն ցուցաբերել այս հարցում։ Զախարովան ողջունել է, ՀՀ-ի և Ադրբեջանի նախագահների ուղղակի շփումները, մասնավորապես, երկու ղեկավարների՝ Աբու Դաբիում վերջերս կայացած հանդիպումը։