«Ուկրաինան ևս 330 մլն դոլարի ռազմական օգնության փաթեթ կստանա»․ Փենթագոն
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հաստատել է Ուկրաինային ռազմական մատակարարումների ևս մեկ փաթեթ՝ 330 միլիոն դոլար արժողությամբ։ Այն ներառում է հրետանու և ՀՕՊ համակարգերի պահեստամասեր և վերանորոգման ծառայություններ։ Այս մասին հայտնել է Փենթագոնը։
Այսպիսով, փաթեթը ներառում է M109 ինքնագնաց հաուբիցների սպասարկման, վերանորոգման և կապիտալ վերանորոգման համար կարևոր հնարավորություններ՝ ընդհանուր առմամբ 150 միլիոն դոլար արժողությամբ, ինչպես նաև Ուկրաինայի ՀՕՊ-ին անհրաժեշտ ծառայություններ՝ 180 միլիոն դոլար արժողությամբ։
Նշվում է, որ համապատասխան ծառայություններն ու սպառազինությունն Ուկրաինային կտրամադրվեն ամերիկյան պաշտպանական ընկերությունների կողմից։
Միևնույն ժամանակ, Փենթագոնը պարզաբանում է, որ խոսքը վերաբերում է վերոնշյալ մասնավոր կապալառուների կողմից «Ուկրաինայի կառավարությանը ռազմական միջոցների հնարավոր վաճառքի հաստատմանը», այլ ոչ թե ԱՄՆ կառավարության կողմից Ուկրաինային ռազմական օգնությանը։