Կադիրովը փրկվել է ծովում խեղդվելուց
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը քիչ էր մնում խեղդվեր Էգեյան ծովի ափին։ Բոդրումում լողալիս Կադիրովը սկսել է խեղդվել. նրան փրկել են հյուրանոցի աշխատակիցները, որոնք շտապօգնություն են կանչել։ Բժիշկները օգնություն են ցուցաբերել լողափում և տեղափոխեցին նրան մասնավոր կլինիկա։
Դեպքը տեղի է ունեցել Քայնար շրջանի հյուրանոցներից մեկի մոտ, որտեղ Կադիրովը հինգաստղանի հյուրանոցում էր, հաղորդում է թուրքական IHA լրատվական գործակալությունը։
Հիվանդանոցից ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ Կադիրովի վիճակը կայուն է։ Նա գտնվում է հսկողության տակ, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։