Ռուսաստանը ռմբակոծել է Կիևում Իսրայելի դեսպանատան քարտուղարի բնակարանը
Ռուսաստանի կողմից Կիևի վրա գիշերային հրթիռային հարվածի հետևանքով վնասվել է Ուկրաինայում Իսրայելի դեսպան Միխայիլ Բրոդսկու քարտուղարի բնակարանը, հաղորդում է MigNews-ը։
Նա՝ քարտուղար Նատալյա Գոնկովսկայան, չի տուժել, սակայն նրա գույքը լուրջ վնաս է կրել։ Դեսպան Բրոդսկին վստահեցրել է, որ դեսպանատունը կօգտագործի բոլոր ռեսուրսները՝ իր տունը վերականգնելու համար։
Հուլիսի 31-ի գիշերը Ռուսաստանը զանգվածային հարձակում է սկսել Ուկրաինայի վրա՝ օգտագործելով 317 օդային հարձակման զենք՝ 309 «Շահեդ» գրոհային անօդաչու թռչող սարք և 8 «Իսկանդեր-Կ» թևավոր հրթիռ։ Հիմնական հարվածը հասցվել է Կիևին, հայտնել են Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը։
Հարձակման հետևանքով վնասվել են Ուկրաինայի մուսուլմանների հոգևոր վարչության (DUMU) «Ումմա» գլխավոր մզկիթը և Իսլամական մշակութային կենտրոնի շենքը։