«ՌԴ քաղաքացիները նաև ՀՀ-ում կարող են ստանալ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրություն». ՌԴ դեսպանատուն
Ուրբաթ, 01 օգոստոսի, 2025 թ., 23:45
Արտերկրում բնակվող Ռուսաստանի քաղաքացիներն այժմ կարող են ստանալ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրություն նաև Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունն իր սոցիալական ցանցերում:
Դիվանագիտական առաքելությունը պարզաբանել է, որ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրությունը թույլ է տալիս հեռակա կերպով փոխազդել Ռուսաստանի առևտրային և պետական կազմակերպությունների հետ՝ ստորագրելով փաստաթղթեր, բացելով հաշիվներ ռուսական բանկերում, ձևակերպելով անշարժ գույքի գործարքներ, մասնակցելով աճուրդներին և այլն։