Նեթանյահուն հավաստիացրել է, որ չի մտադրվում կառավարել Գազայի հատվածը
Իսրայելը չի մտադրվում կառավարել Գազայի հատվածը և ցանկանում է տարածքի վերահսկողությունը հանձնել արաբական ուժերին, հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Մենք չենք ցանկանում կառավարել այն [Գազայի հատվածը]։ Մենք ցանկանում ենք այն հանձնել արաբական ուժերին, որոնք կկառավարեն այն պատշաճ կերպով՝ առանց մեզ սպառնալու և Գազայի ժողովրդի համար լավ կյանք ապահովելու», - ասել է Նեթանյահուն Fox News-ին տված հարցազրույցում։
Կառավարության ղեկավարը շեշտել է, որ Իսրայելը չի ցանկանում պահել Գազայի հատվածը, բայց մտադիր է ապահովել «անվտանգության պարագիծ»։ Նեթանյահուն հավելել է, որ նման պլանի իրականացումը «անհնար է ՀԱՄԱՍ-ի օրոք»։