«Պուտինի հետ մոտալուտ հանդիպման վայրը կհայտարարվի ավելի ուշ». Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ գալիք շաբաթավերջին հանդիպելու է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, բանակցությունների վայրը կհայտարարվի ավելի ուշ։
«Մենք հանդիպում կունենանք Ռուսաստանի հետ»,- ասել է Թրամփը։ «Մենք կհայտարարենք վայրը։ Կարծում եմ, որ այն շատ տարածված կլինի բազմաթիվ պատճառներով, բայց մենք դա կհայտարարենք մի փոքր ավելի ուշ»։
Նա հավելել է, որ Պուտինի հետ հանդիպումը կկայանա «շուտով»։
«Հանդիպումը կարող էր տեղի ունենալ ավելի շուտ», - ասել է նա։
Այնուամենայնիվ, ըստ նրա, պետք է պահպանվեն անվտանգության միջոցառումները, հակառակ դեպքում ինքն այն կանցկացներ շատ ավելի արագ։ «Պուտինը նույնպես կցանկանար հանդիպել որքան հնարավոր է շուտ, ես համաձայն եմ դրա հետ, բայց մենք շուտով ամեն ինչ կհայտարարենք», - նշել է Թրամփը։