ԵՄ-ն պատրաստակամություն է հայտնել ներդրումներ կատարել տրանսպորտային նախագծերում
Եվրոմիությունը ողջունել է Վաշինգթոնում ընդունված հռչակագիրը՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ և հայտնել է իր պատրաստակամությունը ներդրումներ կատարել տարածաշրջանում տրանսպորտային նախագծերում «ժողովրդին մերձեցնելու համար»։ Այս մասին ասվում է Եվրոհանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոստայի համատեղ հայտարարության մեջ։
«Եվրոմիությունը ողջունում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև հանդիպումը, որը կազմակերպել էր ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ Այն նաև ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ կարգավորման և միջպետական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ հռչակագիրը», - ասվում է փաստաթղթում։
Նշվում է, որ ԵՄ-ն «պատրաստ է ներդրումներ կատարել տարածաշրջանում տրանսպորտային նախագծերում և նպաստել դրա լիակատար բացմանը»։