«ՌԴ-ն աջակցում է Հայաստանին «Թրամփի ուղու» հարցում»․ Օվերչուկ
Ռուսաստանն աջակցում է Հայաստանին «Թրամփի երթուղու» հարցում, եթե դա նրա համար լավ է, հայտարարել է փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։
«Մենք քննարկում ենք այս հարցը։ Հայաստանը մեր ռազմավարական դաշնակիցն է։ Եթե Հայաստանը կարծում է, որ ինչ-որ բան նրա համար լավ է, ապա, իհարկե, մենք աջակցում ենք դրան», - լրագրողներին ասել է Օվերչուկը՝ պատասխանելով «Թրամփի երթուղու» իրականացման վերաբերյալ հարցին։
Նա ընդգծել է, որ Ռուսաստանը աջակցում է Հարավային Կովկասում խաղաղության գործընթացներին, որոնք լիովին համապատասխանում են իր շահերին։
«Իհարկե, այն համաձայնությունների շրջանակներում, որոնց կարելի է հասնել, առաջանում են որոշ նրբերանգներ, որոնք մենք պետք է պարզաբանենք հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ միասին», - հավելել է Օվերչուկը։