Օվերչուկը հաջորդ շաբաթ կժամանի Երևան
Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հաջորդ շաբաթ կժամանի Երևան՝ Եվրասիական տնտեսական միությունում (ԵԱՏՄ) Հայաստանի աշխատանքը քննարկելու համար։
«Ես հաջորդ շաբաթ կմեկնեմ Երևան։ Այցելությունն ինքնին նախապես պլանավորված էր, այն կապված է այն փաստի հետ, որ Հայաստանի Հանրապետության իրավական շրջանակներում հայտնվել է նորմատիվ իրավական ակտ՝ Հայաստանի կառավարության որոշում, որը, մեր կարծիքով, հակասում է Եվրասիական տնտեսական միության օրենսդրությանը»,- լրագրողներին ասել է նա։
Օվերչուկի խոսքով, այս հարցը կքննարկվի առաջիկա այցի ընթացքում։ «Հետո Վաշինգթոնում տեղի ունեցավ հանդիպում, ստորագրվեց հռչակագիր։ Հետևաբար, սպասվում է նաև, որ հնարավոր է հանդիպում լինի Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որտեղ մենք կքննարկենք որոշակի նրբերանգներ, որոնք հիմնականում կապված են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հետ», - հավելել է նա։
Փոխվարչապետը բացատրել է, որ Ռուսաստանը հետաքրքրված է Հարավային Կովկասում իր շահերին վերաբերող հարցերով, այդ թվում՝ երկաթուղային հաղորդակցությունների զարգացմամբ։