«Թրամփ-Զելենսկի հանդիպմանը հրավիրված են նաև եվրոպացի առաջնորդներ». #NYT
Վաշինգթոնում Զելենսկու հետ Թրամփի հանդիպմանը հրավիրված են նաև եվրոպացի առաջնորդներ: Այս մասին գրում է NYT-ն:
Թերթի տվյալներով՝ Թրամփը ցանկանում է քննարկել «խաղաղության պլան», որը նախատեսում է տարածքային զիջումներ Ուկրաինային։
«Ալյասկայի գագաթնաժողովից հետո դաշնակիցների հայտարարություններում այլևս չկա նախնական հրադադարի պահանջ, չնայած դա նախկինում համարվում էր պարտադիր պայման։ Եվրոպացիները փորձում են ուղղակիորեն չհակադրվել Թրամփին, նկատում է պարբերականը։
Զելենսկին նույնպես զգույշ էր իր հռետորաբանության մեջ. իր հայտարարության մեջ նա բացահայտորեն չի վիճարկել Թրամփի դիրքորոշումը՝ առանց նախնական հրադադարի խաղաղության համաձայնագրի հասնելու հարցում, գրում է թերթը։