Մերցը Զելենսկիի հետ կմեկնի Վաշինգթոն
Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի խոսնակը հայտարարել է, որ նա երկուշաբթի օրը կմեկնի Վաշինգթոն՝ մասնակցելու Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու և Դոնալդ Թրամփի միջև Սպիտակ տանը կայանալիք հանդիպմանը։
Ավելի վաղ Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը հայտարարել էր, որ ինքը կմասնակցի Զելենսկու և Թրամփի բանակցություններին՝ այլ եվրոպացի առաջնորդների հետ միասին։
Զելենսկին կիրակի օրը կժամանի Բրյուսել՝ մասնակցելու «կամավորների կոալիցիայի»՝ Ուկրաինայի դաշնակիցների խմբի հետ բանակցություններին, որոնք պատրաստ են երաշխավորել նրա անվտանգությունը։