«Զելենսկին պատրաստ է ընդունելի փոխզիջման գնալ»․ #FinancialTimes
Զելենսկին պատրաստ է «ընդունելի փոխզիջման» գնալ ներկայիս առաջնագծի երկայնքով: Այս մասին գրել է Financial Times-ը։
Գործակալությունը, հղում կատարելով Ուկրաինայի նախագահին մոտ կանգնած բարձրաստիճան պաշտոնյային, գրում է, որ Թրամփի հետ հանդիպման ժամանակ Զելենսկու նպատակը կլինի խաղաղ կարգավորման արդյունավետ գործընթացի հաստատումը՝ առանց Ուկրաինայի վրա ճնշում գործադրելու, ինչպիսին է Դոնբասի տարածքից իր զորքերի դուրսբերումը։
Աղբյուրը նշել է, որ դրա փոխարեն Ուկրաինայի նախագահը պատրաստ է «ընդունելի փոխզիջման» գնալ ներկայիս առաջնագծի երկայնքով, որն ուկրաինացիները կարող են ընդունել, ասել է պաշտոնյան։