«Թրամփը Ռուսաստան այցի հրավեր է ստացել»․ Լավրով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրավեր է ստացել այցելել Ռուսաստան։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
«Թրամփն ունի հրավեր այցելելու Ռուսաստան»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ԱՄՆ նախագահը մինչև տարեվերջ կարող է այցելել Մոսկվա։
Լավրովը հիշեցրել է, որ Ալյասկայում Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև գագաթնաժողովի ժամանակ մամուլի ասուլիսում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաստատել է այդ հրավերը։
«ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, եթե ճիշտ եմ հիշում, ասել է, որ դա շատ հետաքրքիր է։ Դա հետաքրքիր կլինի բոլորի համար»,- նշել է Լավրովը։