Նեթանյահուն հրամայել է կրճատել Գազայի գրավման հատուկ ռազմական գործողության ժամկետը
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հրամայել է կրճատել Գազա քաղաքի գրավման ռազմական գործողության ժամկետը՝ պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման արագ պարտությանը հասնելու համար, չորեքշաբթի օրը հայտնել է վարչապետի գրասենյակը։
Չորեքշաբթի օրը պետական Kan հեռարձակողը հայտնել է, որ Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հաստատել է Գազա քաղաքի գրավման գործողությունը։ Լրատվական գործակալության տվյալներով՝ ծրագիրը հինգշաբթի օրը կներկայացվի քաղաքական ղեկավարությանը և կաբինետին՝ հաստատման համար։
Իսրայելի Galei Tzahal բանակային ռադիոն հայտնել է, որ Գազա քաղաքի գրավման Իսրայելի ռազմական գործողությունը կտևի մինչև 2026 թվականը, և գործողությունների գագաթնակետին կներգրավվի մինչև 130000 պահեստազորային։