Դատարանը չեղյալ է հայտարարել Դոնալդ Թրամփին նշանակված 465 միլիոն դոլարի տուգանքը
Նյու Յորքի վերաքննիչ դատարանը չեղյալ է հայտարարել Դոնալդ Թրամփին խարդախության համար նշանակված 465 միլիոն դոլարի քաղաքացիական տուգանքը, հաղորդում է Axios-ը։
2024 թվականի փետրվարին Նյու Յորքի նահանգային դատարանը Դոնալդ Թրամփին և նրա ընկերությանը մեղավոր ճանաչեց ֆինանսական խարդախության համար։ Նա մեղադրվեց իր ակտիվների արժեքը մեծացնելու համար՝ վարկերի և ապահովագրության համար բարենպաստ պայմաններ ստանալու նպատակով։ Դատարանը Թրամփին պարտավորեցրեց վճարել 465 միլիոն դոլարի տուգանք։ Ավելի ուշ վերաքննիչ դատարանը թույլ տվեց վճարման հետաձգում՝ երաշխիք տրամադրելու պայմանով։