Թրամփն այսօր դուրս կգա Վաշինգթոնի փողոցներ` անձամբ կարգուկանոն հաստատելու
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր անձամբ դուրս կգա Վաշինգթոնի փողոցներ՝ կարգուկանոն վերականգնելու համար։ Նա այս մասին հայտարարել է լրագրող Թոդ Սթարնսի հետ հարցազրույցում։
«Ես այսօր երեկոյան դուրս եմ գալու, կարծում եմ՝ ոստիկանության և, իհարկե, զինվորականների հետ։ Այնպես որ, մենք կկատարենք մեր աշխատանքը։ Ապրի Ազգային գվարդիան, հիանալի աշխատանք է կատարել»,- ասել է Թրամփը։
Օգոստոսի 11-ին Թրամփը հրամայել է Ազգային գվարդիան ուղարկել Վաշինգէոն՝ «օրենքն ու կարգուկանոնը վերականգնելու համար»։ Ավելի վաղ նա ասել էր, որ անօթևան մարդիկ պետք է լքեն Վաշինգթոնը՝ խոստանալով պայքարել քաղաքում հանցագործության դեմ։
Նա նաև հայտարարել է, որ Ամերիկայի մայրաքաղաքում բռնի հանցագործության դեմ պայքարի միջոցառումների շրջանակներում Վաշինգթոնի ոստիկանությունն անցնում է դաշնային վերահսկողության տակ։