ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը նշել է Ուկրաինայի հարցով համաձայնագրի բանալին
ԱՄՆ-ի վարչակազմը կարծում է, որ Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների և տարածքային հարցերի լուծումը կլինի խաղաղության համաձայնագրի հասնելու հիմնական գործոնը: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը։
«Ըստ էության, այստեղ անհամաձայնությունը վերաբերում է անվտանգության երաշխիքներին և այն հարցին, թե որտեղ է գտնվում առաջնագիծն Ուկրաինայում»,- ասել է նա։
«Այսպիսով, այս հարցերը լուծելու առումով մենք իրականում բացահայտել ենք երկու կարևորագույն խնդիր՝ մեկը ուկրաինացիների, մյուսը՝ ռուսների համար: Եվ ես կարծում եմ, որ եթե մենք վերջնականապես լուծենք այս հարցերը, համաձայնություն կհաստատվի», - հավելել է ԱՄՆ փոխնախագահը։