«Իրանին հարվածելու համար Իսրայելն օգտագործել էր Իրաքի օդային տարածքը»․ ԻՀՊԿ
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ Իրանի և Իսրայելի միջև 12-օրյա պատերազմի ընթացքում Իսրայելը հարձակումներ է իրականացրել՝ օգտագործելով Իրաքի օդային տարածքը։ Այս մասին, իրանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, հայտնել է ԻՀՊԿ մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ հակամարտության ընթացքում իսրայելական կործանիչները մուտք են գործել Իրանի օդային տարածք Իրաքի միջոցով կամ հրթիռներ են արձակել Իսլամական Հանրապետության թիրախների վրա՝ օգտագործելով այդ տարածքը։
«12-օրյա պատերազմի ընթացքում Իրաքի օդային տարածքը դարձել է սիոնիստական ռեժիմի կողմից Իրանի վրա հարձակումների միջանցք։ Իսրայելական կործանիչները այն օգտագործել են առանց որևէ խոչընդոտի», - ընդգծում է մամուլի ծառայությունը։
ԻՀՊԿ-ն հավելել է, որ պատերազմի ավարտից հետո Իսրայելը շարունակել է ներթափանցել Իրանի տարածք՝ Իրաքի օդային տարածքով։
ԻՀՊԿ-ն զգուշացրել է Իրաքի կառավարությանը՝ ընդգծելով ԱՄՆ-ի վրա ճնշում գործադրելու և հակաօդային պաշտպանության համակարգեր տեղակայելու անհրաժեշտությունը՝ Իրաքի տարածքով իսրայելական ինքնաթիռների թռիչքները կանխելու համար։