Թուրքական պաշտպանական ընկերության բարձրաստիճան ղեկավարներ են ձերբակալվել
Ռազմական լրտեսության գործով շարունակվող հետաքննության շրջանակներում Ստամբուլի դատախազությունը ձերբակալման օրդեր է տվել պաշտպանական կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ասսան Սավունմա Էմին Օների և գործադիր տնօրեն Գյուրջան Օքումուշի համար։
Ըստ թուրքական լրատվամիջոցների՝ նրանց մեղադրանք է առաջադրվել FETÖ ահաբեկչական կազմակերպությանը մասնակցելու և ռազմական լրտեսության համար։ Նրանց տներն ու գրասենյակները խուզարկվել են։
Միևնույն ժամանակ, Assan Group ապրանքանիշի ներքո գործող 10 ընկերություններ նշանակվել են ժամանակավոր կառավարիչներ։ Հետաքննությունն իրականացվում է բազմակողմանի ձևաչափով։