«Ռուսաստանի ագրեսիան միայն ամրապնդում է Ուկրաինային աջակցելու մեր վճռականությունը»․ Կոշտա
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոշտան Ռուսաստանին մեղադրել է Կիևում ԵՄ առաքելության շենքի վրա հարձակման համար:
X սոցիալական ցանցի իր էջում պաշտոնյան գրել էր, որ ԵՄ առաքելության շենքը վնասվել է, ենթադրաբար, Ռուսաստանի զինված ուժերի կողմից «դիտավորյալ հարվածի» հետևանքով։
«ԵՄ–ն չի տրվի սպառնալիքներին: Ռուսաստանի ագրեսիան միայն ամրապնդում է մեր վճռականությունը՝ աջակցելու Ուկրաինային և նրա ժողովրդին», – գրել է Կոշան:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի ԱԳՆ–ն հայտարարություն էր տարածել, որ ռուսական հարվածների հետևանքով այսօր վնասվել է Կիևում ԵՄ ներկայացուցչության գրասենյակը։