Ալիևն ընդունել է Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Հարավային Կովկասում Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին։ Այս մասին հայտնել է АPА-ն։
Հանդիպման ժամանակ Ալիևը նշել է, որ Վաշինգթոնում ձեռք բերված արդյունքները պատմական նշանակություն ունեն, հատկապես ընդգծելով Միացյալ Նահանգների դերն այս գործընթացում։
«ԱՄՆ միջնորդությամբ ստորագրված Վաշինգթոնյան հռչակագիրը, խաղաղության պայմանագրի նախաստորագրումը և Մինսկի խումբը լուծարելու՝ Ադրբեջանի ու Հայաստանի համատեղ դիմումը, կարևոր քայլեր են խաղաղության գործընթացում»,- ասել է Ալիևը։