ԻՀՊԿ-ն «Մոսադ»-ի հետ կապված ահաբեկչական խումբ է վնասազերծել
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը երկրի հյուսիսարևելյան Խորասան Ռազավի նահանգում ոչնչացրել է ահաբեկչական խումբ՝ ձերբակալելով Իսրայելի ռեժիմի Մոսադ լրտեսական ծառայության հետ կապված 8 գործակալների։ Այս մասին հայտնում է Mehr գործակալությունը: Նշվում է, որ խմբավորման անդամները 12-օրյա պատերազմի ընթացքում Մոսադի գործակալներին են ուղարկել կարևոր տեղեկատվություն, այդ թվում նաև ականավոր զինվորական գործիչների վերաբերյալ։
Ըստ հաղորդագրությունների՝ նրանք փորձում էին մշակել և իրականացնել պետական ​​և զինվորական պաշտոնյաների դեմ գործողություններ և ոչնչացնել Մաշհադ քաղաքի կարևոր կենտրոնները։
Այս գործողության ընթացքում նաև հայտնաբերվել են արձակիչներ, ռումբեր, պայթուցիկ նյութեր և պայթուցիկ թակարդներ պատրաստելու համար անհրաժեշտ հումքի քանակություն։