Գերմանիայում ընտրություններից առաջ AfD-ի թեկնածուներից 4-ը կասկածելի կերպով մահացել են
Գերմանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ «Այլընտրանք Գերմանիայի համար» (AfD) կուսակցության չորս թեկնածուներ հանկարծամահ են եղել Գերմանիայում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններից կարճ ժամանակ առաջ։
«Ընտրությունները նախատեսված են սեպտեմբերի կեսերին Հյուսիսային Հռենոս-Վեստֆալիայի 427 համայնքներում։ Սակայն դրանցից չորսում թեկնածուների հանկարծամահությունը լարվածություն է ստեղծում», - հաղորդում է NOZ թերթը։ Թեկնածուներն են 66-ամյա Ռալֆ Լանգը, 59-ամյա Վոլֆգանգ Զեյցը, 71-ամյա Վոլֆգանգ Կլինգերը և 59-ամյա Ստթեֆան Բերենդեսը։
Նշվում է, որ քվեաթերթիկներն արդեն ուղարկվել էին, և որոշ մարդիկ քվեարկել էին փոստով։ Սակայն այժմ գործընթացը պետք է կրկին իրականացվի։
WDR հրատարակությունը, իր հերթին, նույնպես հաստատում է այս տեղեկատվությունը։
Գերմանացի տնտեսագիտության պրոֆեսոր Ստեֆան Հոմբուրգը սա կասկածելի և վիճակագրորեն գրեթե անհնար է համարել։ Նա իր կարծիքը կիսվել է X սոցիալական ցանցում իր էջում։
BILD-ի համար INSA ինստիտուտի կողմից վերջերս անցկացված հարցման համաձայն՝ աջակողմյան կուսակցության (AfD) վարկանիշը հավասարվել է Քրիստոնեա-դեմոկրատական ​​և Քրիստոնեա-սոցիալական միությունների (CDU/CSU) իշխող դաշինքի վարկանիշին. երկու կուսակցություններն էլ հավաքել են 25%։