ԵՄ առաջնորդների և Թրամփի միջև «թեժ» զրույց է կայացել. #Bild
Bild-ը գրում է, որ եվրոպացի առաջնորդների և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի միջև տեղի է ունեցել «թեժ» զրույց՝ հանդիմանություններով և դժգոհության արտահայտություններով:
ԱՄՆ-ի նախագահը հանդիմանել է Եվրոպային ռուսական նավթ գնելու համար։
Գերմանական թերթը գրում է, որ Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը փորձել է հակաճառել՝ հայտարարելով, որ Ռուսաստանից ԵՄ նավթի ներմուծումը զգալիորեն նվազել է Ուկրաինայում հակամարտության սկսվելուց ի վեր։ Թրամփին նաև ասել են, որ միայն Հունգարիան և Սլովակիան են նավթ գնել։
Եվրոպացիները, իրենց հերթին, առաջարկել են համակարգել պատժամիջոցների գործողությունները և 48 ժամվա ընթացքում ներկայացուցիչներ ուղարկել Վաշինգթոն՝ աշխատանքային խումբ ստեղծելու համար։ Անհասկանալի է, թե ինչ է պատասխանել Թրամփը դրան։ Bild-ը գրում է, որ Եվրոպան չի ակնկալում, որ Թրամփը որոշում կկայացնի պատժամիջոցների վերաբերյալ այս զրույցից հետո։