Ռուսական զորքը փորձում է փակել Ուկրաինայի զինված ուժերի ճանապարհը դեպի Սերեբրյանսկոյե
Ռուսական զորքերը գրեթե փակել են Ուկրաինայի զինված ուժերի ճանապարհը դեպի Սերեբրյանսկոյեի անտառտնտեսություն՝ Դրոնովկայի տարածքում, հաղորդում է DeepState նախագիծը։
Աղբյուրի տվյալներով՝ ռուսական բանակը փորձում է ամբողջությամբ դուրս մղել ուկրաինական ստորաբաժանումները անտառից և արդեն ամրապնդում է իր դիրքերը Գրիգորովկայի և Սերեբրյանկայի միջև։ Ճահճոտ տեղանքը խոչընդոտում է նրանց առաջխաղացումը, սակայն ռուսներն օգտագործում են ծանր տեխնիկա։
Նշվում է, որ Յամպոլ-Զարեչնոյե ճանապարհի տարածքում պարբերաբար հայտնվում են զորքեր։ Սա ստեղծում է բախումների սպառնալիք Պաշտպանության ուժերի թիկունքում և բարդացնում է լոգիստիկան։