Լոնդոնում միգրացիայի դեմ հանրահավաքի ժամանակ բախումներ են տեղի ունեցել
Լոնդոնում անօրինական միգրացիայի դեմ «Միավորենք թագավորությունը» ակցիայի կազմակերպիչները հայտնել են միլիոնավոր մասնակիցների, ոստիկանությունը՝ 110 հազար մարդու մասին։ Ակցիայի ժամանակ սկսվել են բախումներ։
Ցուցարարները բողոքում են վարչապետ Քեյր Սթարմերի և նրա ներգաղթային քաղաքականության դեմ: Նրանք սկզբում հավաքվել են Ռասել հրապարակում, ապա այնտեղից երթով շարժվել դեպի Ուայթհոլի կառավարական թաղամաս:
Ոստիկանները շրջափակել են Ուայթհոլի կառավարական թաղամասի ցուցարարներից մի քանիսին։ Անվտանգության ուժերը կազմել են ևս երկու պարիսպ։ Հրապարակի վրայով թռչում է նաև ուղղաթիռ։ Ցուցարարները շարունակում են հանրահավաքներ անցկացնել և վանկարկել «ամոթ, ամոթ»։ Ձերբակալվել է ինը ցուցարար։