«Ռուսաստանն աջակցում է Հայաստանի և Թուրքիայի շուտափույթ հաշտեցմանը». Մարիա Զախարովա
«Կարծում եմ, որ Դուք հիշում եք, թե քանի անգամ է մեր երկիրը և անձամբ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը մասնակցել այդ թեմային նվիրված միջազգային հանդիպումներին։
«Մենք Հայաստանի Հանրապետության և Թուրքիայի Հանրապետության միջև հարաբերությունների կարգավորումը դիտարկում ենք որպես Հարավային Կովկասում երկարատև խաղաղության վերականգնման և կայուն զարգացման ապահովման անհրաժեշտ նախապայման», - նշել է Զախարովան։
Նրա խոսքով՝ Մոսկվան պատրաստ է այս ուղղությամբ շարունակել աջակցել իր հայ և թուրք գործընկերների ջանքերին, այդ թվում՝ «3+3» տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի շրջանակներում։