«Խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման համար ՀՀ Սահմանադրությունում տարածքային պահանջները պետք է վերացվեն»․ Ադրբեջանի ԱԳՆ
Շաբաթ, 20 սեպտեմբերի, 2025 թ., 11:20
Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Պետական ինքնիշխանության օրվա կապակցությամբ։
«Վաշինգտոնյան հանդիպման արդյունքները վերահաստատեցին Ադրբեջանի կողմից առաջ քաշված խաղաղության օրակարգը։ Խաղաղության այս պատմական հնարավորությունից օգտվելու և խաղաղության համաձայնագիր կնքելու համար անհրաժեշտ է տարածքային պահանջները վերացնել Հայաստանի Սահմանադրությունից»,- ասված է հայտարարության մեջ։