Չարլի Քըրքի այրին հայտնել է, որ ներել է ամուսնու սպանողին
Ակտիվիստ Չարլի Քըրքի այրին, Արիզոնայի «Սթեյթ Ֆարմ» մարզադաշտում ամուսնու հոգեհանգստի արարողության ժամանակ հայտարարել է, որ ներել է իր ամուսնումարդասպանին, ով հանրային միջոցառման ժամանակ կրակել էր Քըրքի պարանոցին։
«Ես ներում եմ նրան», - ասել է կինը՝ արժանանալով ամբոխի ծափահարություններին։
Էրիկա Քըրքը նաև մեջբերել է Ավետարանը. «Հայր, ներիր նրանց, որովհետև չգիտեն, թե ինչ են անում», որը Հիսուս Քրիստոսն արտաբերել է խաչի վրա, երբ նրան խաչում էին երկու գողերի կողքին։
Սպանված քաղաքական գործչի այրին ասել է, որ իր ամուսնու առաքելությունն է փրկել երիտասարդներին «լի վրդովմունքով, զայրույթով և ատելությամբ» անիմաստ կյանքից։
«Ես ներում եմ նրան, որովհետև Քրիստոսն է դա արել»։ «Ատելության պատասխանը ատելությունը չէ», - եզրափակել է կինը։