Աղտոտված նավթի սկանդալից հետո Բաքվում ձերբակալվել է SOCAR-ի բարձրաստիճան մենեջեր
Պետական ​​անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) կողմից ձերբակալված գործարար Ադնան Ահմեդզադեի ունեցվածքը առգրավվել է՝ ըստ պաշտոնական աղբյուրների։
Առգրավված ունեցվածքի մեջ են մտնում գործարարի բնակարանը Բաքվի նավահանգստում, նրա շուկան, վերջերս Սի Բրիզում գնված մի քանի նոր բնակարաններ և բազմաթիվ մեքենաներ։
Ավելին, սառեցվել են Ադնան Ահմեդզադեի և նրա կնոջ՝ Գյուլսաֆ Ջաֆարովայի բանկային հաշիվները ադրբեջանական բանկերում։
ՊԱԾ-ի կողմից քննվող քրեական գործով Ահմեդզադեն մեղադրվում է երկրի տնտեսական անվտանգության դեմ ուղղված գործողությունների և խոշոր չափերի հափշտակության մեջ։