«Հունգարիան չի ցանկանում կիսել Ուկրաինայի ճակատագիրը»․ Օրբան
Հունգարայի ժողովուրդը պատրաստ չէ կիսել Ուկրաինայի ճակատագիրը և զոհաբերել իր կյանքը նրա շահերի համար, հայտարարել է վարչապետ Վիկտոր Օրբանը։ Նա պնդել է, որ եթե Ուկրաինան միանա Եվրոմիությանը, դա կհանգեցնի պատերազմի ԵՄ-ի և Ռուսաստանի միջև։
«Մենք չենք ցանկանում կիսել Ուկրաինայի ճակատագիրը։ Եթե մենք ընդունենք Ուկրաինային ԵՄ, մենք կհայտնվենք պատերազմի վիճակում Ռուսաստանի հետ», - ասել է Վիկտոր Օրբանը Radio Kossuth-ին տված հարցազրույցում։
Նա նշել է, որ հունգարացիները դեմ են ուկրաինացիների հետ միությանը միանալուն՝ ընդգծելով, որ Հունգարիայի կառավարության գլխավոր առաջնահերթությունը մնում է քաղաքացիների շահերի և կյանքի պաշտպանությունը։