Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունն զգուշացրել է ցուցարարներին
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունն զգուշացրել է, որ այսօր և առաջիկա օրերին Վրաստանում կայանալիք ցանկացած հավաք կընկալվի՝ որպես հոկտեմբերի 4-ի կառավարությունը տապալելու փորձի կրկնություն, և իրավապահ մարմինները կձեռնարկեն անհրաժեշտ քայլերը։
«Երեկվա իրադարձությունների հիման վրա մենք հիմք ունենք կարծելու, որ այսօր կամ առաջիկա օրերին կայանալիք ցանկացած հավաք կլինի երեկվա փորձի շարունակությունը, և մենք կձեռնարկենք համապատասխան միջոցներ՝ հասարակական կարգի և անվտանգության սպառնալիքները կանխելու համար»,- նշել է նախարարությունը։
Վրացական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ ընդդիմադիր տրամադրված որոշ քաղաքացիներ հայտարարել են Թբիլիսիում կիրակի օրը՝ ժամը 20:00-ին, հակակառավարական բողոքի ցույց անցկացնելու մասին։
Ավելի վաղ Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գելա Գելաձեն հայտարարել էր, որ կառավարության «խաղաղ տապալում» տեղի չի ունեցել, սակայն տեղի է ունեցել ցուցարարների «խաղաղ ցրում»։ Նախարարը հաշվի է առել հոկտեմբերի 4-ի՝ կառավարությունը տապալելու փորձի հետ կապված ձերբակալվածների թվի աճը. «...Ես նաև կցանկանայի, որ հանրությունն իմանա, որ ցանկացած խախտում կպատժվի ամենախիստ միջոցներով»։