Ինդոնեզիայում դպրոցի շենքի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 45-ի
Ինդոնեզիայի Արևելյան Ջավա նահանգում դպրոցի շենքի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 45-ի, կիրակի օրը հայտարարել է տարածաշրջանային փրկարարական ծառայության պաշտոնյան։
Բոլոր զոհերը տեղափոխվել են Բհայանգկարայի տարածաշրջանային ոստիկանության հիվանդանոց՝ նույնականացման համար։
«Դատավարական գործողություններ կձեռնարկվեն փլատակների մաքրումից հետո», - ասել է Արևելյան Ջավայի ոստիկանապետը։
Սիդոարջո շրջանում գտնվող Ալ-Հոզինի իսլամական գիշերօթիկ դպրոցի բազմահարկ շենքի մի մասը փլուզվել է սեպտեմբերի 29-ին՝ չարտոնված վերանորոգման աշխատանքների ժամանակ, որի հետևանքով տասնյակ աշակերտներ մնացել են թակարդում։
Հոկտեմբերի 2-ին փրկարարները ծանր տեխնիկա են օգտագործել, երբ փլուզման վայրում կյանքի նշաններ չեն նկատվել։ Նախկինում նրանք հիմնականում ձեռքով էին մաքրում փլատակները՝ մտահոգություններ ունենալով, որ ծանր տեխնիկայի օգտագործումը կարող է հետագա փլուզման պատճառ դառնալ։