«Իսրայելի բանտերից ավելի քան 2000 պաղեստինցի ազատ կարձակվի»․ ՀԱՄԱՍ
Մոտ 2000 պաղեստինցի բանտարկյալներ, որոնցից 250-ը ցմահ ազատազրկման են դատապարտված, ազատ կարձակվեն Իսրայելի բանտերից՝ արմատական ՀԱՄԱՍ-ի շարժման և Իսրայելի միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակներում, հայտարարել է շարժման խոսնակը։
«Գործարքի առաջին փուլում 20 պատանդ ազատ կարձակվեն մեկ խմբաքանակով։ Դրա դիմաց օկուպացիոն [իսրայելական] իշխանությունները ազատ կարձակեն ավելի քան 2000 պաղեստինցի բանտարկյալների, որոնցից 250-ը ցմահ ազատազրկման են դատապարտված», - ասել է խոսնակը։ Այս մասին հայտնում է Maan լրատվական գործակալությունը։ Նա հավելել է, որ ազատ արձակվող պաղեստինցիների խմբի մեջ են մտնում «1700 մարդ, որոնք բանտարկված են Գազայի պատերազմի սկզբից ի վեր»՝ 2023 թվականի հոկտեմբերին։