Քնեսեթի պատգամավորները բացատրել են Թրամփի ելույթի ժամանակ իրենց գործողությունները
Ինչպես հայտնել ենք, ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Իսրայելի Քնեսեթում ելույթի ժամանակ տեղի է ունեցել միջադեպ, որին մասնակցել են արաբական քաղաքական դաշինքի երկու պատգամավորներ: Ըստ The Times of Israel-ի, պատգամավորներ Այման Օդեհը և Օֆեր Քասիֆը փորձել են ընդհատել ամերիկացի առաջնորդի ելույթը՝ բարձրացնելով «Ճանաչե՛ք Պաղեստինը» պահանջող պաստառ:
Անվտանգությունն արագորեն պատգամավորներին դուրս է բերել դահլիճից, որից հետո Թրամփը մեկնաբանել է. «Դա շատ արդյունավետ էր» և շարունակել է իր ելույթը: Երկու պատգամավորներն էլ ավելի ուշ բացատրել են իրենց գործողությունները սոցիալական ցանցերում. Քասիֆը հայտարարել է, որ նրանք «պահանջում են արդարադատություն», մինչդեռ Օդեհը իր հեռացումը համարել է անհիմն՝ ընդգծելով, որ իր պահանջը աջակցվել է միջազգային հանրության կողմից:
Թրամփի այցը Իսրայել ընթանում է այն ժամանակ, երբ նա ավարտում է Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի կողմից երկու տարուց ավելի պահվող 20 պատանդների ազատ արձակման գործարքը՝ որպես վարչակազմի կողմից առաջարկվող մարտական գործողությունները դադարեցնելու ծրագրի մաս: