Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ալիևի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները։
Նշվում է, որ զրույցի ընթացքում Պուտինը և Ալիևը անդրադարձել են տարածաշրջանային համագործակցության և արտաքին քաղաքական իրավիճակի մի շարք ասպեկտների՝ համաձայնվելով շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներում։
«Նրանք վերահաստատել են իրենց փոխադարձ հանձնառությունը՝ առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացման և էներգետիկայի, տրանսպորտի և լոգիստիկայի ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացման հարցում», - նշվում է հայտարարության մեջ։