Կամերունի 92-ամյա նախագահը վերընտրվել է
Աշխարհի ամենատարեց նախագահը՝ Պոլ Բիան, 8-րդ անգամ հռչակվել է Կամերունի ընտրություններում հաղթող, և կարող է պաշտոնում մնալ մինչև 100 տարեկանը։ Երկրի սահմանադրական խորհուրդը հայտնել է, որ Բիան ստացել է ձայների 53,66 տոկոսը, իսկ մրցակիցը՝ Իսսա Չիրոմա Բակարին, 35,19 տոկոսը։
92-ամյա Բիան պաշտոնը ստանձնել է 1982 թվականին: 2008-ին նա վերացրել է սահմանափակումը, այսինքն՝ օրենսդրությունը թույլ է տալիս նախագահին առաջադրվել այդ պաշտոնում այնքան, որքան կցանկանա: Վերջին շաբաթներին Կամերունում լարված մթնոլորտ էր: Կիրակի երկրի տնտեսական մայրաքաղաք Դուալայում անվտանգության ուժերի և ընդդիմության աջակիցների միջև բախումների հետևանքով չորս մարդ էր զոհվել։